создание сайтов Приморский край
самогоноварение рецепты приправы и специи тв-программа на неделю полезные советы справочная

СТАТЬИ > ЕДА И РЕЦЕПТЫ >
 

Як вибрати сосиски і сардельки

Можна довго сперечатися про те, корисні сосиски чи ні, але те, що вони зручні в приготуванні - безсумнівно. Купив, зварив - і ось тобі готова вечеря або обід. Правда, вибирати цей фастфуд треба з розумом. Спробуємо відповісти на це важливе питання: як вибирати сосиски і сардельки?

Починаємо з назви

Вибір «правильних виробів» можна починати вже з їх назви. Якщо сосиски зроблені по ГОСТу (цей факт зазвичай відображається на етикетці), то вони відносяться до вищого сорту. А тому в ідеалі повинні бути виготовлені виключно з парного м'яса і натуральних інгредієнтів, у всякому разі ні крохмалю, ні рослинного білка сої в них не повинно бути. Зрозуміти, що перед вами вищий сорт, можна просто по назві: до нього належать лише кілька найменувань: «Любительські», «Молочні», «Особливі» та «Вершкові».

Не менш популярні серед населення «Яловичі» - це вже перший сорт. Правда, і тут можуть бути свої маленькі хитрощі. Якщо на етикетці сосисок зазначено, що вони зроблені за Гостом, але при цьому називаються «Молочні сільські» або «Аматорські до пива», це привід відмовитися від покупки: строгий стандарт забороняє виробнику міняти не тільки рецептуру, але і назву. А ось якщо сосиски зроблені по ТУ (технічним умовам): рецептуру виробник має право самостійно розробляти, при цьому безпосередньо на м'ясо може припадати 20% і менше.

На що звернути увагу

Хорошу якісну сосиску або сардельку можна спробувати визначити і за зовнішніми ознаками. Зрозуміло, що склизкий або зморшкуватий примірник, до того ж виділяє неприємний запах, наочно свідчить про те, що у продукту минув термін придатності - тут і отруїтися недовго. Але це крайній варіант. Гірше, коли цілком апетитна на перший погляд сосиска насправді - м'ясний сурогат з великим вмістом крохмалю або сої.

«Правильна» сосиска повинна бути пружною зі щільною оболонкою. Бульйонні і жирові набряки, які явно проглядаються, свідчать про те, що при виготовленні в хід пішло дешеве м'ясо з великою кількістю жиру або виробник переборщив з водою. Якщо сосиска занадто м'яка, без білкових добавок точно не обійшлося. А ось сарделька може бути більш пухкою всередині завдяки високому вмісту жиру, а на дотик значно м'якше. Але якщо після натискання вона не відновлює форму через кілька секунд, від покупки краще відмовитися.

Яскравий рожевий або червоний колір говорять про те, що виробник переборщив з барвником, темний - з консервантами. Краще зупинити свій вибір на блідій і сіруватій сосисці: швидше за все, саме вона і буде натуральною.

Сосиску або сардельку можна попросити розрізати. Якщо ви бачите м'ясну однорідну масу сірувато-рожевого кольору - добре. Погано, якщо консистенція м'якоті пухка. Колір зрізу сардельки повинен бути рожевим або світло-рожевим, а м'ясна маса може бути трохи пористою. Шпикачки на зрізі відрізняються шматочками шпику білого або рожевого кольору розміром не більше 4 мм. Крупчаста консистенція або великі порожнечі говорять про надлишок води.

Правильні сосиски і сардельки: а що на кухні?

Якщо визначити якість сосисок або сардельок в магазині не вдалося, можна це зробити і безпосередньо на власній кухні. Сосиски під час варіння пухнуть і починають розвалюватися на очах - значить, крохмалю виробники не пошкодували. Підсмажена або приготована в мікрохвильовій печі сосиска скривилася або здулася - у виробі в надлишку присутні вода або карагенан, добавка, здатна викликати алергію.

Як визначити за зовнішнім виглядом якісну ковбасу?

Напівкопчена повинна мати на зрізі жир білого, ні в якому разі не жовтого кольору. Сильний пряний аромат і яскраво-рожевий колір вареної ковбаси свідчать про те, що в неї додали надто багато сої замість м'яса і, швидше за все, хімію. Високий вміст крохмалю можна визначити, якщо просто зігнути тонкий шматок ковбаси - він буде рватися.

Сирокопчена ковбаса повинна бути обов'язково твердою (м'якість говорить не про свіжість, а про порушення технології), оболонка у неї суха і злегка зморшкувата, а на зрізі - рівномірно змішані шматочки шпику з м'ясним фаршем.

А от як готувати сосиски, дивіться тут на щому сайті кулінарних рецептів. Тепер ви знаєте як вибрати дійсно хороші сосиски.

 
   
Дизайн и разработка Шереметьев В. А. 2010 год
e-mail: slavagraf@mail.ru